Církevní gymnázium sv. Voršily

Aktuality

Co je nového na CG


Frankofonní den v Africe

Již potřetí se na CG před závěrem školního roku, ve čtvrtek 11. 6. 2009, konalo setkání s frankofonním světem. Součástí Frankofonie, společenství zemí, v nichž se mluví francouzsky, je také řada bývalých francouzských kolonií v Africe.  S jejich rozsahem a dějinami boje za jejich nezávislost se seznamovali studenti septimy za pomoci internetu. Část studentů kvinty a sexty vyjela do Náprstkova muzea v Praze prohlédnout si expozice středoafrických kultur. Ostatní kvintáni a sextáni byli nejobletovanější skupinou našich studentů. Připravili totiž na svých stáncích občerstvení podle afrických receptů.
Kvarta poznávala africkou přírodu pomocí filmového dokumentu, tercii vylíčila sestra Marie-Anna své zážitky a zkušenosti z působení v misiích v Kamerunu a Senegalu. O vlastních zkušenostech ze života v Mali a ze studia na tamní střední škole vyprávěla studentka naší septimy Anička Cissé svým spolužákům z kvarty a primy.
Studenti nižšího gymnázia se na programu také sami výrazně tvořivě podíleli. Kvartáni si vyráběli masky, náhrdelníky a další doplňky podle africké módy, v tercii nacvičovali známé africké písně Siyahamba a I Paradisi a kromě toho i taneční vystoupení za doprovodu nahrávek africké hudby. Primáni se pak seznámili s několika africkými pohádkami a jednu z nich, O Sluníčku, Měsíčku a Kohoutkovi, nastudovali.
Vše, co studenti během čtvrtečního dopoledne připravili, ostatním svým spolužákům na závěr programu také předvedli, a jejich vystoupení se setkalo s nadšeným ohlasem.

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

Zobrazit přehled článkůZpět

Domů