Církevní gymnázium sv. Voršily

soutěže ... nikoli sportovní


Okresní kolo patřilo Církevnímu gymnáziu

Na okresním kole Soutěžní přehlídky dětských recitátorů, které se konalo 15. března 2007 v Tylově divadle, se sešly téměř čtyři desítky žáků šestých až devátých ročníků ZŠ a odpovídajících ročníků gymnázií.

Jako zástupci třetí a čtvrté kategorie do krajské soutěže z nich mohli postoupit jen čtyři. A dva, vlastně dvě z této čtveřice jsou naše studentky! Tereze Vojáčkové z primy, vítězce III. kategorie, a Nikole Čermákové, druhé ve IV. kategorii, blahopřejeme.


Seifert, Kainar, Moravcová, Šrut... a texty desítky dalších básníků a spisovatelů zazněly z úst studentů nižšího gymnázia ve školním kole Soutěžní přehlídky dětských recitátorů 28. února 2007.
Tradičně nejpočetnější byli mezi soutěžícími studenti primy, kteří soupeřili se studenty sekundy o účast v oblastním kole soutěže ve III. kategorii. Dne 15. 3. 2007 budou CG reprezentovat primánky Johana Klingerová a Tereza Vojáčková, třetí místo obsadil Lukáš Teplý. Porota mimo soutěž ocenila rovněž výborný výkon Anny Vackové ze sekundy. Ve IV. kategorii byli nejvýše oceněni studenti kvarty Nikola Čermáková a Matouš Hartman.
Okresní kolo patřilo Církevnímu gymnáziu

Zobrazit přehled článkůZpět

Domů