Církevní gymnázium sv. Voršily

Aktuality

Co je nového na CG


Partnerství Kutná Hora – Münster – cesta k evropské budoucnosti

Ve dnech 5. až 19. září 2009 se uskutečnily výměnné pobyty našich a německých studentů. 5. září přijeli do naší školy studenti z  Kardinal-von-Galen Gymnasium v Münsteru se svými pedagogy.
Němečtí studenti navštívili nejen pamětihodnosti Kutné Hory. Zavítali i do Prahy, kde se mj. velice zajímali o expozice Židovského muzea, a také zámek ve Žlebech. Společně se svými českými partnery zkusili napodobit neolitickou výrobu keramiky podle nálezů bylanské kultury, podnikli pěší výlet. Po týdenním pobytu v českých rodinách odjeli všichni společně do Münsteru.
Fotografie z pobytu českých studentů v Münsteru zachycují bohatý program, který byl pro naše studenty připraven. Prohlídka historického centra města, návštěva radnice a Friedenssaalu, ve kterém byl v roce 1648 podepsán vestfálský mír, prohlídka skanzenu v Mühlenhofu, přírodovědeckého muzea, návštěva Kolína nad Rýnem a prohlídka jeho katedrály, návštěva kolínského podzemí, kde byly při odklízení sutin po skončení 2. světové války nalezeny zbytky římského pretoria z 2. až 4. st. po Kr., procházka po nábřeží Rýna k Muzeu čokolády či návštěva mokřadel severně od Münsteru, která jsou chráněným přírodním parkem a slouží jako útočiště nesčetným druhům ptáků.
Pestrý program připravený oběma stranami zpříjemnil pobyt v cizí zemi, ale opět se ukázalo, že tím nejdůležitějším je setkávání lidí v rodinách, poznávání zvyků, výměna názorů a pohledů na svět kolem nás. To vše je něčím, co mladým lidem nemůže dát žádná prázdninová cesta ani dokumentární pořady.

Fotografie v galerii

Zobrazit přehled článkůZpět

Domů