Církevní gymnázium sv. Voršily

Aktuality

Co je nového na CG


Snadnější kopírování a tisk dokumentů pro studenty školy

Již několik let mohou studenti školy využívat kopírovací stroj na chodbě školy. Aby mohli kopírovat, museli si pořídit kopírovací kartu a na ní dobít jednotky. Chtěli jsme studentům kopírování usnadnit a nabídnout další služby a to se nám, jak pevně doufáme, povedlo.

Starší stroj jsme nahradili novým a doplnili tiskovým řešením SafeQ. To umožňuje nejenom kopírování, ale i tisk ve školní síti. Tisk je možný z kteréhokoliv počítače v síti, k identifikaci studenta pro tisk stačí přihlašovací jméno a heslo do školní sítě Novell Netware, pro vyzvednutí tiskové úlohy na tiskárně postačí čip, který studenti využívají pro příchod/odchod ze školy a na který si předem zakoupil kredit pro tisk/kopírování. Pokud chce student pouze kopírovat, identifikuje se u stroje svým čipem s dostatečným kreditem. Tiskárna požadovanou informaci uchovává přesně 60 min., pak ji smaže.
Oproti staršímu stroji nabízí kopírka více funkcí, např. podavač originálů až na 80 listů, oboustranné kopírování/tisk, pokročilejší zmenšení/zvětšení, tisk více stránek na jednu a opakování obrazu.

Ceny kopírování/tisku zůstaly lidové, dokonce jsme zlevnili:
A4 jednostranně 1,- Kč
A4 oboustranně 1,50 ,-Kč
A3 jednostranně 2,- Kč
A3 oboustranně 3,- Kč

Pozn. Starší kopírka Canon je stále v provozu a studenti, kteří vlastní kopírovací karty s  jednotkami, mohou tyto jednotky čerpat do konce roku 2009. Pokud vrátí kopírovací kartu do konce roku 2009, bude jim vrácena záloha.

Zobrazit přehled článkůZpět

Domů