Církevní gymnázium sv. Voršily

Aktuality

Co je nového na CG


PF 2008

Ať světlo vánoční hvězdy prozáří každou temnotu Vašeho života.
Radostné Vánoce přejí učitelé a studenti Církevního gymnázia sv. Voršily.
PF 2008

Adventní koncert

Jako každý rok, i letos připravuje CG sv. Voršily adventní koncert. Koná se 19. prosince 2007 od 17.00 hodin v kostele sv. Jana Nepomuckého v Kutné Hoře.
Vstupné je dobrovolné.
celý článek...
Adventní koncert

Den otevřených dveří

Upozornění pro zájemce o studium na CG Den otevřených dveří bude v pátek 30.11.2007 (8:00 – 16:00) a v sobotu 1.12.2007 (9:00 – 12:00).
Den otevřených dveří

Návštěva poslance Evropského parlamentu

9. listopadu navštívíl školu poslanec Evropského parlamentu Mgr. Hynek Fajmon. Besedoval se studenty septimy a oktávy.
Návštěva poslance Evropského parlamentu

Orientační dny pro kvintu

Ve dnech 9. až 11. října proběhly v Jeníkově u Hlinska orientační dny pro kvintu. U nás na gymnáziu je trochu tajemně nazýváme Dny pro duši, manažeři by svým slovníkem asi řekli team - building. Ale na názvech nezáleží.
celý článek...
Orientační dny pro kvintu
obrázky k článku...

Návštěva ze Slovenska

V době od třetího do sedmého října přijeli k některým našim kvartánům a kvintánům studenti ze Slovenska.
celý článek...
Návštěva ze Slovenska

Oslava svátku svaté Voršily

Ve dnech 19. a 22.10. oslavovalo Církevní gymnázium svátek svaté Voršily. Sestry voršilky pozvaly bývalé žákyně a chovanky školy a připravily pro ně program.
celý článek...

Opět úspěch v novinářské soutěži

Páteční výtisk Mladé fronty Dnes přinesl zkrácený text studenta kvinty Matouše Hartmana, ve kterém vyjadřuje svůj názor na stavbu radaru v Brdech (téma prvního kola). V minulých letech jsme v soutěži "Studenti čtou a píší noviny" vždy získali ocenění (i ta nejvyšší) a ani letos tomu není jinak.Další text, který tentokrát obsahoval názor na eutanázii, otiskla MF Dnes Janě Procházkové, rovněž studentce kvinty. Nezkrácený texty zmiňovaných studentů najdete níže.
celý článek...

Školní vzdělávací program LEV

Nový školní vzdělávací program LEV (Libertas, Eruditio, Veritas) nabízí studentům nový, efektivnější, zajímavější i zábavnější způsob výuky. Díky vybavení školy (laboratoře, počítačová učebna, interaktivní tabule) můžeme volit moderní způsoby výuky, aniž bychom snižovali požadavky na kvalitu vzdělání. Předměty, které nový vzdělávací program obsahuje, zajišťují všestranný a vyvážený rozvoj osobnosti studenta. Z nově zaváděných předmětů to jsou např. Digitální technologie, Orientace na trhu práce, Zdraví a životní styl, Výtvarná praktika, Biologicko-chemická praktika, Dramatická výchova. Vyšší stupeň gymnázia pak nabízí množství seminářů reflektujících požadavky studentů vzhledem k jejich výběru vysoké školy. Celý text programu naleznete v sekci Informace.
celý článek...

Oktaváni hrají absurdní drama

Několikatýdenní přípravu zúročili studenti oktávy, kteří pro své spolužáky a studenty septimy sehráli dvě hry Václava Havla - Audienci (Martin Pařízek coby sládek a Ondřej Havlík jako Vaněk) a Vernisáž (Věra - Monika Větrovská, Michal - Jakub Lukeš, Bedřich - Darius Kryszczuk). Oktaváni kromě nastudování her věnovali ještě několik vyučovacích hodin rozborům dalších her Vaclava Havla, Samuela Becketta, Eugena Ionesca a Friedricha Dürrenmatta.
Oktaváni hrají absurdní drama

Elektronická žákovská knížka

Dne 1. 10. 2007 byla na Církevním gymnáziu sv. Voršily spuštěna tzv. elektronická žákovská knížka. Prostřednictvím této aplikace mají rodiče našich studentů přístup k základním informacích o svých dětech (klasifikace, průběžná klasifikace, výchovná opatření) prostřednictvím sítě internet.
celý článek...

Babí léto v Münsteru

Příjemných čtrnáct dní prožili společně studenti partnerského gymnázia Kardinála von Galen v Münsteru a našeho gymnázia. Němečtí studenti navštívili tradičně Prahu, muzeum i zámecký okruh na Kačině, prohlédli si Kutnou Horu, prošli se dolem Osel a strávili víkend v rodinách, které pro ně přichystaly různé aktivity a výlety.

Naši studenti si v Münsteru prohlédli historické centrum, byli přijati na radnici starostou v sále, v němž byl uzavřen Vestfálský mír, jeden den pobyli v Kolíně nad Rýnem, navštívili tři vodní zámky v okolí a víkend také strávili ve svých hostitelských rodinách. A samozřejmě se denně účastnili výuky v němčině.

Velké fotografie najdete ve Fotogalerii.

Babí léto v Münsteru
obrázky k článku...

Dny evropského dědictví

V rámci Dnů evropského dědictví byla i naše škola zdarma otevřena pro veřejnost, a to v neděli 16. září 2007 až do šesti hodin navečer. Možnost prohlédnout si barokní areál naší školy z první poloviny 18. století jsme zájemcům poskytli již podruhé. Příležitosti využila asi stovka turistů.

Svátek sv. Ludmily

Svátek sv. Ludmily jsme oslaviliv pátek 14.9. výletem na Vysokou. Součástí programu byla i návštěva rozhledny.
Svátek sv. Ludmily
obrázky k článku...

Dny sblížení (4. - 7. září 2007)

Studenti primy strávili většinu prvního týdne školy v přírodě na seznamovacím pobytu. Cílem několikadenního pobytu je snaha o vytvoření příjemného prostředí pro seznamování studentů, z nichž někteří se vidí prvně v životě.
celý článek...
Dny sblížení (4. - 7. září 2007)
obrázky k článku...

První školní den - 3. září 2007

3. září v 9.00 začíná nový školní rok slavnostní mší v kostele sv. Jakuba. Primány přivítáme už v 8.00 ve škole.

celý článek...
První školní den - 3. září 2007
obrázky k článku...

Školní rok 2006/7 skončil

Školní rok jsme jako vždy ukončili v kostele sv. Jakuba slavnostní mší. Po ní následovalo předávání vysvědčení.
celý článek...
Školní rok 2006/7 skončil

Malá akademie

28.6. dopoledne proběhla na zahradě CG malá akademie. V jejím závěru byly předány ceny za účast (a hlavně výsledky) v soutěžích.
celý článek...
Malá akademie

CIGY FEST

Přes nepřízeň počasí se uskutečnil druhý ročník Cigy festu - většinou na zahradě voršilského kláštera. Promítání filmů se už muselo před deštěm uchýlit do těžce přeplněné počítačové učebny.
celý článek...
CIGY FEST

Frankofonní den

26.6.2007 jsme se na CG zabývali frankofonními oblastmi. Projekt připravili studenti francouzštiny - po besedě následovaly počítačové prezentace a závěrečný kvíz. Program zakončila přehlídka karnevalových masek a maškarní průvod.

Všechny fotografie viz rubrika Další činnost - Na školní zahradě a Fotogalerie.

celý článek...
Frankofonní den


Zpět

Domů