Církevní gymnázium sv. Voršily

soutěže ... nikoli sportovní


Olympiáda v českém jazyce (prosinec 2007)

Školní kolo 34. ročníku Olympiády v českém jazyce proběhlo 14.12. 2007. Do okresního kola postupují: I. kategorie - Uttendorfská Markéta (kvarta), Bohatá Jana (kvarta), náhradnice Marie Králová (tercie). II. kategorie - Klára Nechvílová (oktáva), Anežka Eliášová (septima), náhradnice Kateřina Korábková (sexta). Všem studentům děkujeme za účast a postupujícím gratulujeme.

Účast na mezinárodní biologické soutěži IBO v Kanadě

Tak fantastický úspěch nikdo neočekával. Na sklonku minulého školního roku se totiž Ondřeji Korábkovi ze septimy povedl bravurní kousek. Dostal se do prestižního výběru, pětice nejlepších mladých biologů, kteří reprezentovali naši republiku na mezinárodní Biologické olympiádě v Kanadském Saskatoonu.
Překvapilo, že tři z nominovaných (tedy většina) studovali na církevních školách.
Postup mezi světovou špičku nebyl „zadarmo“. Konkurence byla ohromná. Školní kolo. Krajské kolo. Celostátní kolo. Několikadenní soustředění těch nejlepších z celostátního kola… Ondřej všude přesvědčil.
celý článek...
Účast na mezinárodní biologické soutěži IBO v Kanadě

Krajské kolo olympiády z českého jazyka (duben 2007)

Dvacet devět svých "soupeřů" z celého Středočeského kraje nechala za sebou Jana Bohatá z tercie. V krajském kole olympiády z českého jazyka získala krásné sedmé místo.
Gratulujeme k úspěchu.

Překvapivé vítězství

Velmi překvapivého vítězství dosáhly studentky tercie v okresním kole biologické olympiády, které proběhlo v pondělí 16. dubna 2007. Markéta Uttendorfská vybojovala první, Markéta Šimková druhé a Jana Bohatá třetí místo, takže lepšího umístění ani nemohly dosáhnout. Protože do krajského kola postupují jen soutěžící z prvních třech "příček", budou Kutnohorský okres zastupovat jen uvedené studentky našeho gymnázia.
Gratulujeme!

Biologická olympiáda, 23.3.2007

V pátek, 23. března 2007, se ve Slaném u Prahy pořádalo krajské kolo biologické olympiády. Soutěž se skládá z testu z celé středoškolské biologie, z poznávání živočichů a rostlin a z praktických úkolů.
Student septimy Ondřej Korábek vybojoval v těžké konkurenci 37 soutěžících nádherné první místo.
Blahopřejeme.

Okresní kolo patřilo Církevnímu gymnáziu

Na okresním kole Soutěžní přehlídky dětských recitátorů, které se konalo 15. března 2007 v Tylově divadle, se sešly téměř čtyři desítky žáků šestých až devátých ročníků ZŠ a odpovídajících ročníků gymnázií.
celý článek...
Okresní kolo patřilo Církevnímu gymnáziu

Okresní kolo olympiády v českém jazyce, únor 2007

Třetí místo v okresním kole olympiády v českém jazyce získala studentka tercie Jana Bohatá. Gratulujeme k úspěchu!

Okresní kolo olympiády v matematice

24.1.2007 uspořádala naše škola okresní kolo matematické olympiády - kategorie Z5 a Z9. Zúčastnilo se více než 60 studentů.

OČJ 13.12.2006

Výsledky školního kola OČJ , které se konalo 13.12.2006

První dva z každé kategorie postupují do okresníno kola.
Gratulujeme!

celý článek...

Fyzikální olympiáda 2006

V Kategorii E se výborně umístily naše studentky Kateřina Korábková (2. místo) a Kristýna Sosnovcová (4. místo). Obě postoupily z okresního kola do oblastní soutěže. V Praze se Kateřina umístila na pěkném 8. místě. Oběma soutěžícím děkujeme.

Biologická olympiáda 2006

Ve středu 24. května 2006 proběhlo okresní kolo biologické olympiády. Tato soutěž se vždy skládá ze třech částí: z poznávání rostlin a živočichů, z písemného testu a z laboratorní úlohy – letos to bylo zhotovování otisků pokožky z listu ibišku.
celý článek...

Třetí kolo soutěže Novinářem s MF Dnes

Citujeme z MF Dnes:
"Redakci se nejvíc líbila práce Jany Moravcové z CG sv. Voršily v Kutné Hoře. Zaujalo nás, jak autorka přesně formuluje jeden ze základních problémů střetu civilizací - předsudky."

celý článek...
Třetí kolo soutěže Novinářem s MF Dnes

Pythágoriáda

Výsledky soutěže Pythágoriáda:

Okresní kolo, duben 2006:
Prima - 1. místo - Alžběta Korábková
Sekunda - 2. místo - Jana Bohatá, Samuel Pečenka


Olympiáda v českém jazyce - duben 2006

Vynikající třetí místo v krajském kole olympiády v českém jazyce se podařilo získat Kateřině Telecké (oktáva).
celý článek...
Olympiáda v českém jazyce - duben 2006

Novinářkou s MF Dnes

I v tomto školním roce se daří studentům v soutěži "Novinářem s MF Dnes". V druhém kole byl z dvaceti pěti textů vybrán redaktory zmíněného deníku jako nejlepší článek Jany Moravcové (oktáva), která originálním způsobem pojala téma vyhlášené pro druhé kolo - "Politika a já".
celý článek...

Matematická olympiáda - okresní kolo

celý článek...

Okresní olympiáda ze zeměpisu

Dne 23. 3. 2006 se uskutečnila na Gymnáziu J. Ortena okresní olympiáda ze Zeměpisu. Za naší školu byli nominováni v kategorii B (sekunda) Václav Poživil a Petr Zbraněk.
Oba se skvěle umístili. V. Poživil na 1. místě (118,0 bodů), P. Zbraněk na 2. místě (108,5 bodů).

Oběma studentům blahopřejeme.


Recitační soutěž

Studenti nižších ročníků CG, kterým je blízká poezie a umělecký přednes, se sešli v pátek 20. 3. 2006 ve školním kole soutěže.
celý článek...

Úspěch v okresním kole

Vynikající místa se podařilo získat našim dvěma studentkám z oktávy v okresním kole olympiády v českém jazyce - Kateřině Telecké a Mariji Nobilisové. V II. kategorii (tj. studenti středních škol) obsadila Kateřina 1. místo a Marija 4. místo.

celý článek...
Úspěch v okresním kole

Okresní kolo olympiády v anglické konverzaci

Dne 16.2.2006 se konalo okresní kolo olympiády v anglické konverzaci na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře.
celý článek...


Zpět

Domů