Církevní gymnázium sv. Voršily

Sport

Sportovní pobyty, klání a olympiády

Okresní přebor ve stolním tenise

Dne 7. listopadu se tříčlené družstvo dívek z tercie (Lucie Jirsová) a kvarty (Kristýna Blažejová a Alžběta Korábková) vydalo ba Ortenovo gymnázium, aby se zúčastnilo Okresního přeboru ZŠ ve stolním tenise. Jejich vizí bylo dosáhnout alespoň stejného místa jako loni (třetí místo). Turnaje se zúčastnilo pět družstev. Tři družstva naše děvčata porazila, ale s družstvem ZŠ Masarykova prohrála 2:3, a tak skončila na krásném druhém místě. Gratulujeme.

Krajské kolo soutěže družstev ve stolním tenisu

V pátek 28.11. se vypravili chlapci družstva stolních tenistů naší školy v kategorii starších žáků do Sadské u Nymburka, aby zde byli účastni krajskému kolu soutěže coby vítězové kola okresního. Naši školu reprezentovali Dušan Pipek z kvarty, Radek Hampl, Vojtěch Novotný a Štěpán Růžek, všichni z tercie.

celý článek...

2. ragbyový den na CG

Již 2. ragbyový den se konal v sobotu 15.11.2008 pod vedení hráčů ARC Iuridica Praha.

Důstojná obhajoba

V loňském roce studenti naší školy zvítězili v okresním finále turnaje družstev ve stolním tenise a dosáhli tak na putovní pohár, který měl tu čest přebývat celý rok v prostorách naší školy. Poté, co loňští vítězové opustili nižší gymnázium, objevila se ve vzduchu otázka, zda za ně budeme mít adekvátní náhradu.
5.11.2008 družstvo našich chlapců s pohárem v ruce se odebralo na Gymnázium Jiřího Ortena, aby se pokusilo obhájit loňské prvenství a pohár přinést zpět. Chlapci si počínali skvěle a družstvo ve složení Matouš Honus, Vojtěch Novotný, Dušan Pipek a Štěpán Růžek, postupně porazili ZŠ Suchdol 4 : 1, ZŠ Kamenná Stezka 4 : 0, ZŠ Masarykova 4 : 1 a Gymnázium J. Ortena po boji 4 : 3. Tímobhájili loňské prvenství, vrátili pohár na jeho původní místo a nyní se mohou těšit na den 28.11., kdy budopu reprezentovat naší školu v krajském finále. Tak ať se daří!

Městské hry 3. olympiády dětí a mládeže v KH (12.-20.6.08)

1. místo - Radek Hampl (sekunda) - plavání- prsa HML
2. místo - Fabienne Balcarová (sekunda) - plavání- prsa DML
1. místo - Fabienne Balcarová (sekunda)- plavání- volný způsob DML
3. místo - Balcarová, Jirsová, Klingerová, Hanzlová - plavání - štafeta- prsa DML