Církevní gymnázium sv. Voršily

Výměnné pobyty


Zájezd do Říma ve dnech 4. - 9. 11. 2007

Zájezd do Říma ve dnech 4. - 9. 11. 2007
obrázky k článku...

Září - stáž v Avallonu

V měsíci září odjely dvě studentky ze septimy na měsíční jazykovou stáž do partnerské školy ve francouzském Avallonu. Cílem bylo poznat výuku na lyceu, životní styl svých vrstevníků, ale především používat francouzštinu při každodenní komunikaci.

Anežka Eliášová a Katarína Drabešová popsaly své zkušenosti a prožitky v následujícím textu:

„Bonjour!“
„Bonjour les filles! Comme d ´habitude?“
„Oui, merci beaucoup.“

Usadily se v kavárně na rohu a čekaly na dvě kávy a limonádu.
Nikdo jim nerozuměl, neboť to byly Češky. Pobývaly v Avallonu již třetí týden. Již třetí týden navštěvovaly kavárnu U Tržnice.
Obě studovaly v lyceu Jeanne d´Arc. Každý den do pěti hodin, ale dnes je středa. Středa je dnem kávy a volna, protože škola končí ( jediný den v týdnu ) ve dvanáct hodin.
V té vůni kávy se nesly vzpomínky. Dlouhá cesta autobusem do té neznámé země. Čekání.
celý článek...
Září - stáž v Avallonu

Francouzi na CG

Skupina francouzských studentů z Lycée Jeanne d' Arc přijela do Kutné Hory za svými kamarády v týdnu od 29.10. do 4.11.2007.

Francouzi na CG
obrázky k článku...

Německo, září 2007

Program v Münsteru:
Prohlídka města, přivítání v sále, kde byl podepsán Vestfálský mír, výlet do Kolína nad Rýnem, návštěva vodních zámků.
Němečtí hostitelé připravili jako vždy několikahodinovou výuku němčiny.
Domů se čeští studenti vrátili 20.9.
celý článek...
Německo, září 2007
obrázky k článku...

Výměnné pobyty 6.-23.9.2007

Studenti z partnerského gymnázia v Münsteru přijedou do Kutné Hory ve čtvrtek 6.9. v odpoledních hodinách.
celý článek...

Zpátky z Německa

Koncem května se vrátili ze čtyřtýdenní jazykové stáže z partnerského gymnázia v Münsteru studenti septimy - Monika Najbrtová a Jakub Lukeš. Kromě vyučování v ročnících, které odpovídají naší septimě, pro ně němečtí kolegové připravili 6 náročných hodin intenzívního studia němčiny týdně. Samozřejmě nechyběl ani kulturní program a výlety, které pro ně zorganizovaly hostitelské hodiny. Podle toho, jak se oba v němčině se svými dojmy pochlubili svým spolužákům, je vidět, že studium v cizí zemi často přinese víc, než hodiny strávené doma nad učebnicí. Od 10.6. bude Jakub hostit svého německého kolegu, u kterého byl ubytován. Ten zde ve Státním okresním archivu vykoná svou povinnou praxi a zcela jistě ho pozveme také do hodin němčiny na naší škole.

Jazyková stáž

Jeden student a jedna studentka ze septimy odjeli 4. května 2007 na měsíční jazykový pobyt do partnerského gymnázia v Münsteru v SRN.
11. června přijede na praxi do Kutné Hory student z téže německé školy.

Návštěva z Trnavy

Slováci z Trnavy odložili návštěvu v Kutné Hoře z 25. - 29.4. na podzim. Termín bude ještě upřesněn.

Versuch´s mal in Deutschland

Česko-německé fórum mládeže ve spolupráci s Německou akademickou výměnnou službou (DAAD) a Goethe Institutem Praha uspořádalo pro studenty němčiny sexty, septimy a oktávy informační setkání.
Prezentace, která proběhla 13.2. v počítačové učebně, seznámila studenty s nabídkou studia, krátkodobými i dlouhodobými jazykovými i pracovními pobyty a s možnostmi dobrovolnické práce v Německu.
Cílem projektu nebylo jen získání nových informací, ale i představení Německa jako našeho západního souseda a němčiny, která, i když je v naší škole "jen druhým" jazykem, zůstává v naší středoevropské zeměpisné poloze významným prostředkem komunikace.
Versuch´s mal in Deutschland


Zpět

Domů