Církevní gymnázium sv. Voršily

Výměnné pobyty


Náš studijní pobyt ve Francii

Začátek podzimu je na naší škole již řadu let obdobím, kdy se organizuje pětitýdenní stáž pro dva studenty - francouzštináře na Lycée Jeanne d’Arc v malebném burgundském městě Avallonu. Zlepšit svou úroveň francouzštiny v prostředí rodilých mluvčích, poznat atmosféru na francouzské střední škole, navázat nová přátelství a poznat jinou kulturu nás lákalo do té míry, že jsme nabídku přijali.
Bezprostředně po příjezdu vám chceme přiblížit svoje dojmy, zážitky i zkušenosti. Datum našeho odjezdu bylo stanoveno na 24. září 2008. Vyjížděli jsme v 16 hodin autobusem z pražského Florence a již v 5 hodin ráno jsme přijeli do Dijonu, kde nás už čekali naši noví - francouzští rodiče.

celý článek...

Ne z Pekingu, ale z Münsteru

pochází tato "cyklofotografie" a dokládá nejen to, že opět proběhla studentská výměna mezi naším gymnáziem a Gymnáziem kardinála von Gallen v Münsteru, ale i fakt, že po zcela placatém Severním Porýní - Vestfálsku se více jezdí na kolech, nežli chodí pěšky. Němečtí studenti dorazili do Kutné Hory 4. září vpodvečer, ubytovali se v partnerských rodinách a v následujícím týdnu navštívili zajímavá místa na Kutnohorsku a jako každý rok Prahu a Kačinu. Pak jsme společně autobusem dvanáct hodin putovali do Münsteru. Kromě přijetí na radnici v sále, kde byl r. 1648 uzavřen Vestfálský mír, jsme se letos vydali do Brém, v Porýní si prohlédli sto let starou technickou památku - zdymadlo, a relaxovali v parcích u vodních zámků, jichž je v okolí Münsteru nepočítaně. Další snímky z pobytu ve Fotogalerii.

Ne z Pekingu, ale z Münsteru

Odjíždíme do Francie

Ve dnech 24.10. – 1.11.2008 pořádáme další výměnný pobyt studentů s partnerskou voršilskou školou Lycée Jeanne d´Arc v Avallonu.
Ubytování v rodinách, společný program. Podrobnější informace poskytneme v říjnu.
Účastníci zaplatí 4 000,- Kč do poloviny října pí Z. Hlavinkové (kancelář 2. patro vedle učebny primy)

Výměnné pobyty ve školním roce 2008 - 09

Projekt proběhne ve dnech od 4.9. do 18.9.2008. Studenti z partnerského gymnázia v Münsteru přijedou 4.9. a spolu se svými českými protějšky odjedou 11.9. do Německa. Jedná se o 15 studentů z Münsteru a 15 z Kutné Hory. Bližší informace včetně přesného programu dostanou zúčastnění studenti ihned na začátku příštího školního roku.

Výměnné pobyty

CG sv. Voršily každoročně uskutečňuje výměnné studijní pobyty se školami v SRN a ve Francii.
Příležitostně vyjíždí studenti i do Anglie nebo na Slovensko.

Foto: výměnný pobyt ve FranciiZpět

Domů